Prípravné školenia člena posádky plavidla

Naša spoločnosť organizuje prípravné školenia, pre záujemcov o získanie odbornej spôsobilosti a patentu člena posádky plavidla. Školenia vykonávame pre nasledujúce odborné spôsobilosti:

• Lodný kapitán (lodný kapitán A)
  • Lodný kapitán I. a II. triedy
  • Lodný kapitán III. triedy
  • Vodca prievoznej lode bez vlastného strojového pohonu
  • Vodca plávajúceho stroja I. a II. triedy kategórie A
  • Vodca plávajúceho stroja I. a II. triedy kategórie B
  • Kormidelník
  • Lodník
  • Vedúci plavby na plavebných komorách Slovenskej republiky
  • Lodný strojník I. a II. triedy

Informácie o školení

Školenie realizujeme pod vedením kapitánov a školiteľov s mnohoročnými skúsenosťami a odborníkmi, ktorý sa už dlhé roky venujú danej problematike a plavbe na lodiach.

Náplň, rozsah a trvanie školenia sú určené podľa jednotlivých odborných spôsobilostí a od náročnosti predmetov. Ku každému predmetu sú k dispozícií skripta, vypracované presne podľa osnov Dopravného úradu, Divízie vnútrozemskej plavby.

Skúška na Dopravnom úrade, Divízia vnútrozemskej plavby

Žiadosť o vykonanie skúšky podáva uchádzač písomne Dopravnému úradu na predpísanom tlačive najneskôr 4 týždne pred vyhláseným termínom skúšky, ktorý určil Dopravný úrad. Všetky tlačivá, ktoré budete potrebovať na skúšky, Vám zašleme mailom pri prihlásení na školenie. Skúška sa koná v štátnom jazyku. Skúška pozostáva z troch častí:

• test (formou počítačov)
  • písomná práca z jednotlivých predmetov
  • ústna skúška (nasleduje po úspešnom vykonaní testu a ústnej skúšky)

Skúška väčšinou trvá 2 až 3 dni, čo závisí najmä od počtu uchádzačov.

Termíny skúšok na rok 2021: http://plavba.nsat.sk/odborne-sposobilosti/clen-posadky-plavidla/terminy-skusok-cpp/

Pre viac informácií ohľadom školení nás kontaktujte prostredníctvom emailu: info@plavebnaskola.sk alebo telefonicky na 0907 16 15 14.